Vyjít Z Komfortní Zóny Jako Umělec

Vyjít Z Komfortní Zóny Jako Umělec
admin
19 října, 2022

Nikdy nezvyšujte své dovednosti. Místo toho se zaměřte na udržení stejné úrovně. To nezní dobře. Proto musí více umělců vystoupit ze své komfortní zóny. To vám umožní rozvíjet dovednosti, které vám umožní stát se lepším umělcem.

Díky tomu budete moci čelit výzvám, které vás s největší pravděpodobností přivedou do rozpaků. Není to příliš uklidňující, ale učení se novým věcem a rozvíjení nových zkušeností je také nezbytné. Pokud se cítíte připraveni vystoupit ze své komfortní zóny, začněte tak činit. Zde je několik způsobů, jak můžete tento proces zahájit.

Vyzkoušet něco nového

Vyzkoušejte nové médium nebo novou kreativní techniku, cokoli, co jste ještě nezkusili. Nové zkušenosti mohou pomoci podpořit vaši kreativitu a inspirovat vás ke sdílení vašeho příběhu s ostatními. Možná vám to zpočátku nepůjde nebo s tím budete mít problémy, ale když tomu věnujete čas a budete trénovat, dosáhnete svého.

Sdílejte svou práci

To může být děsivé, protože se vám může dostat nechtěné kritiky, kterou jste nečekali. Stále je však nutné mít na paměti, že by vám to nemělo bránit ve sdílení vaší práce se světem, ale mohlo by vám to pomoci vaši práci zlepšit.

Přihlaste své umění do soutěže

Mnoho lidí, kteří jsou ve světě umění noví, se bojí účastnit soutěží kvůli přesvědčení, že v oboru bude více talentovaných jedinců. To by však neměla být výmluva, abyste se nesnažili, jak nejlépe umíte. I když nezískáte ocenění, účast v soutěži vám může pomoci poznat nové lidi a zlepšit své dovednosti.

Mějte nové myšlení

Pokud nejste spokojeni s prací, kterou děláte, zkuste změnit své myšlení. Tento proces může trvat dlouho a nedovolí vám vstávat každé ráno brzy s novými nápady. I když jste začátečník, stále je důležité mít na paměti, že pro úspěch ve světě umění musíte rozvíjet své schopnosti. Jakmile změníte své myšlení, vaše umění se může zcela změnit a vaše dovednosti se mohou výrazně zlepšit.

Vyzkoušejte nové prostředí

Všichni máme kolem svého pracovního prostoru malou oázu, která je úzce spojena s procesem. Změňte ji a vytvořte si něco úplně jiného, například zajděte do parku nebo do kavárny. I když se vám možná nepodaří vytvořit model bez pomoci vašeho pracovního místa, stále můžete vytvářet nové nápady a kreslit náčrty pro budoucí projekty.

Stanovte si osobní výzvu

Rozhodujícím faktorem, který byste měli při stanovování osobní výzvy zvážit, je zamyslet se nad tím, co chcete ve své tvorbě zlepšit. Pokud se například hodláte stát lepším 3D modelářem, zkuste strávit sto dní v programu 3D Max. Můžete také po dobu jednoho roku vytvářet alespoň jednu skicu denně. Po skončení výzvy budete moci zjistit, o kolik jste se zlepšili.

Promluvte si s lidmi, ke kterým vzhlížíte

Mnoho umělců je otevřeno sdílení svých znalostí a zkušeností s novými lidmi. To může být velmi užitečné, pokud hledáte nové nápady nebo inspiraci. Ačkoli byste měli být velmi zdvořilí, nezapomeňte, že osoba, se kterou mluvíte, je tu jen proto, aby vám pomohla, a proto oceňte jakoukoli její pomoc nebo radu.

Závěr:

Stále je zřejmé, že vystoupit ze své komfortní zóny může být děsivé a může se zdát, že to téměř nemá cenu. Dělání malých nových věcí může výrazně zlepšit vaše umělecké dovednosti.

Můžete vyzkoušet něco, o čem jste si nikdy nemysleli, že by vám šlo, a získat tak možnost rozšířit své umělecké portfolio. Místo toho, abyste se soustředili na jednu oblast, zkuste začít v malém a tlačit na sebe, abyste se zlepšili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *